Naujienos

Kalėdos vaikšto tyliai…

Gruodžio 4 – 22 dienomis

(vaikų grupėms)

Kaimo sodyboje – Vėjų fėjos vienkiemyje Pratkūnuose, Kaišiadorių raj. Jūsų laukia autentiška molio pirkia, kurioje savo rankytėmis kursime Kalėdų angelus, medinius žirgelius, siūsime kaukučių kojines*. Sužinosime lietuviškų Kalėdų tradicijas, papročius ir paslaptingus burtus, išgirsime seną baltiškąją Saulėgrįžos sakmę. Po gražių darbelių į trobos langą pasibels ir  senelis Kalėda. Visi kartu šoksime ir dainuosime, žaisime lietuvių liaudies žaidimus ir būtinai aplankysime senelio klėtelę, kur vaišinsimės žolelių arbata ir meduoliais. Klausysimės senelio Kalėda pasakojimų apie vaikščiojantį gerumą, elnią Devyniaragį, apie Saulėgrįžą, ir norus, kurie išsipildo. Nepamiršime ir gerojo Kalėdų darbo – kartu aplankysime  kiškių kaimelį ir pradžiuginsime skanėstais gyvūnėlius.

Kalėdų Dvasią džiugiai pakviesime ir į savo namus.

Kurkime stebuklą drauge.

Renginio kaina – 20 eur. asm.

Renginio trukmė – 2 val.

Registracija: vejufeja@gmail.com, tel.: 8 615 57907

. . . . . . .

Kiškių vėlykos

Kovo – balandžio mėn. Vėjų fėjos sodyboje Jus džiugiai sutiks Velykų bobutė ir ilgaausiai kiškiai. Kartu seksime Velykų sakmę ir sužinosime, kas atsirado pirmas – višta ar kiaušinis?  Prisiminsime senovinius Velykų papročius, margučių žaidimus, tikėjimus.  Išsiaiškinsime margučių raštų, ženklų, ornamentų reikšmes, išmoksime juos piešti – Velykų raštais marginsime medinius kiaušinius.

Kartu suksimės rateliuose, minsime kiškių mįsles, ieškosime sodyboje paslėpto auksinio kiaušinio ir aplankysime sodybos kiškių kaimelį.

Bus ne tik smagu sudalyvauti kiškių atrakcijose, bet ir naudinga sužinoti apie senąją protėvių kultūrą. Džiugią Velykų nuotaiką parvešime į savo namus. Ilgaausiai laukia Jūsų 😉

Renginio kaina vaikui – 15 eur (su visomis priemonėmis). Trukmė – 2  val.

. . . . . . .

Indėniukų vasara

Pasakyk man – ir aš pamiršiu, parodyk – ir negalėsiu atsiminti, leisk man veikti – ir aš suprasiu.

Indėnų išmintis

Nauja stovykla Vėjų fėjos sodyboje. 

Praleiskime vasarą su viena seniausių, giliausių pasaulio kultūrų. Vasarokime kaip tikriausi indėniukai! Susibūrę į draugiškiausias gentis, išmoksime indėniškai pasisveikinti, šauksime vieni kitus tik indėniškais vardais, patys pasigaminsime ir pasipuošime indėniškomis juostomis su plunksnomis. Sužinosime daug įdomybių apie senąjį indėnų gyvenimo būdą, simbolius, tradicijas, sekdami idėnų pasakas, dalinsimės išmintimi. Kartu statysime mažuosius tipius, kursime indėniškus žaidimus, gaminsime lankus, mankštinsimės, šoksime lietaus šokį, vaikorosime didžiąjame Tipyje prie ugnelės,  kepsime indėniškus papločius ir smagiai, įdomiai stovyklausime.

. . . . . . .

Kūrybiniai, gimtadieniai, mergvakariai sodyboje

Pakvieskite svečius į kitokią šventę. Jaukioje sodyboje, prie spragsinčios ugnelės ragausime kvapnią arbatą, dalinsimės pasaulio išmintimi, kursime linkėjimų maišelį. Kartu sužinosime  įdomybių apie Jūsų pasirinktą meno temą – tapybą ant šilko, porceliano dekoravimą, organzos gėles, veltinį, mandalas.  Smagiai atliksime  kūrybinį darbą, kuris bus ne tik įdomi nauja patirtis, bet ir mielas, ilgas prisiminimas.

Savo šventę galite papildyti etnografinės pirtelės arba maudynių kubilo ritualais.

. . . . . . .

Renginiai

Artimiausi renginiai

Visi renginiai

Renginiai

Artimiausi renginiai

Visi renginiai

Meniu