Naujienos

Ir tu gali išgirsti, kaip šnara angelų sparnai…

Kaip kepa krosnyje meduoliai, kaip atveria duris gerumas,

Kaip tavęs laukia Kalėda…

Vėjų fėja kviečia vaikus patirti tikrą Kalėdų Dvasią. Kaimo sodyboje – Vėjų fėjos vienkiemyje Pratkūnuose (Kaišiadorių raj.) Jūsų laukia autentiška molio pirkia, kurioje savo rankytėmis kursime Kalėdų angelus, dekoruosime medinius žirgelius, siūsime išdykėlių kaukučių kojines*. Sužinosime lietuviškų Kalėdų tradicijas, papročius ir paslaptingus burtus. Šėliosime su linksmuoliais kaukučiais (animatorių etnokultūrinė programa). Po gražių darbelių į trobos langą pasibels ir senelis Kalėda. Visi kartu šoksime ir dainuosime, žaisime lietuvių liaudies žaidimus ir būtinai aplankysime senelio klėtelę, kur vaišinsimės žolelių arbata ir meduoliais. Klausysimės senelio Kalėda pasakojimų apie vaikščiojantį gerumą, elnią Devyniaragį, apie Saulėgrįžą, ir norus, kurie išsipildo. Nepamiršime ir gerojo Kalėdų darbo – kartu eisime į tvartelį pamaitinti gyvuliukų. Kalėdos primena, kaip gera pasirūpinti silpnesniu už save, kaip gera dalintis, rūpintis, mylėti. Savo rankelėmis pagaminta dovana, gražaus įspūdžio pilnos širdelės padės parvežti Kalėdų Dvasią ir į savo namus.

*Kūrybinį darbelį galite pasirinkti.

Renginio trukmė  2  val., renginio kaina dalyviui – 15 eur. (grupė ne mažiau 15 dalyvių).

Jei renginys vyksta kartu su tėveliais, siūlome atskirą edukaciją suaugusiems „Kalėdų virsmas ir senieji papročiai“. Kaina asmeniui – 5 eur.

Vieta: Pratkūnai 4, Kaišiadorių raj., 40 km. nuo Kauno, 60 km. nuo Vilniaus.

Kurkime stebuklą drauge.

         

. . . . . . .

Kiškių vėlykos

Balandžio  2 – 8 dienomis Vėjų fėjos sodyboje Jus džiugiai sutiks Velykų bobutė ir ilgaausiai kiškiai. Kartu seksime Velykų sakmę ir sužinosime, kas atsirado pirmas – višta ar kiaušinis?  Prisiminsime senovinius Velykų papročius, margučių žaidimus, tikėjimus.  Išsiaiškinsime margučių raštų, ženklų, ornamentų reikšmes, išmoksime juos piešti – Velykų raštais marginsime medinius kiaušinius.

Kartu suksimės rateliuose, minsime kiškių mįsles, ieškosime sodyboje paslėpto auksinio kiaušinio ir aplankysime sodybos kiškių kaimelį.

Bus ne tik smagu sudalyvauti kiškių atrakcijose, bet ir naudinga sužinoti apie senąją protėvių kultūrą. Džiugią Velykų nuotaiką parvešime į savo namus. Ilgaausiai laukia Jūsų 😉

Renginio kaina vaikui – 12 eur (su visomis priemonėmis). Trukmė – 2,5 val.

. . . . . . .

Kalėdos vaikšto tyliai…

Gruodžio 8 – 23 dienomis

(vaikų grupėms)

Kaimo sodyboje – Vėjų fėjos vienkiemyje Pratkūnuose, Kaišiadorių raj. Jūsų laukia autentiška molio pirkia, kurioje savo rankytėmis kursime Kalėdų angelus, medinius žirgelius, siūsime kaukučių kojines*. Sužinosime lietuviškų Kalėdų tradicijas, papročius ir paslaptingus burtus, išgirsime seną baltiškąją Saulėgrįžos sakmę. Po gražių darbelių į trobos langą pasibels ir  senelis Kalėda. Visi kartu šoksime ir dainuosime, žaisime lietuvių liaudies žaidimus ir būtinai aplankysime senelio klėtelę, kur vaišinsimės žolelių arbata ir meduoliais. Klausysimės senelio Kalėda pasakojimų apie vaikščiojantį gerumą, elnią Devyniaragį, apie Saulėgrįžą, ir norus, kurie išsipildo. Nepamiršime ir gerojo Kalėdų darbo – kartu aplankysime  kiškių kaimelį ir pradžiuginsime skanėstais gyvūnėlius.

Kalėdų Dvasią džiugiai pakviesime ir į savo namus.

Kurkime stebuklą drauge.

Renginio kaina – 15 eur. asm.

Renginio trukmė – 2 val.

Gruodžio 12 d. 11.00

Šventė „Kalėdos vaikšto tyliai…“ skirta šeimoms. Kartu kursime Kalėdų angelus.

Registracija: vejufeja@gmail.com, tel.: 8 615 57907

Kurkime stebuklą kartu.

. . . . . . .

Indėniukų vasara

Pasakyk man – ir aš pamiršiu, parodyk – ir negalėsiu atsiminti, leisk man veikti – ir aš suprasiu.

Indėnų išmintis

Nauja stovykla Vėjų fėjos sodyboje. 

Praleiskime vasarą su viena seniausių, giliausių pasaulio kultūrų. Vasarokime kaip tikriausi indėniukai! Susibūrę į draugiškiausias gentis, išmoksime indėniškai pasisveikinti, šauksime vieni kitus tik indėniškais vardais, patys pasigaminsime ir pasipuošime indėniškomis juostomis su plunksnomis. Sužinosime daug įdomybių apie senąjį indėnų gyvenimo būdą, simbolius, tradicijas, sekdami idėnų pasakas, dalinsimės išmintimi. Kartu statysime mažuosius tipius, kursime indėniškus žaidimus, gaminsime lankus, mankštinsimės, šoksime lietaus šokį, vaikorosime didžiąjame Tipyje prie ugnelės,  kepsime indėniškus papločius ir smagiai, įdomiai stovyklausime.

. . . . . . .

Renginiai

Artimiausi renginiai

Visi renginiai

Renginiai

Artimiausi renginiai

Visi renginiai

Meniu