JogaStudijosGimtadieniai/šventėsVėjų fėjaRenginiai
Meno kursaiSkaitiniaiGalerijaMūsų draugaiStovyklosKontaktai
Joga

Kūrybos namučiuose

Vėjų fėja

 

Jūsų laukia įvairūs jogos užsiėmimai:

tradicinė joga, joga besilaukiančioms mamytėms, kūdikių ir jau

ūgtelėjusių vaikučių joga, jaunimo joga.

Kas yra joga?

Joga (ryšys, susijungimas) - vienas seniausių ir labiausiai ištobulintų sąmoningo ir harmoningo žmogaus tobulinimosi metodų. Daug kas įsivaizduoja, jog tai kūno lankstymas į neįtikėtinus mazgus, vaikščiojimas per ugnį, gulėjimas ant adatų ir kiti įvairūs tikrovės neatitinkantys ir nieko bendra su tikrąja joga neturintys mitai. Joga - ideali fizinių pratimų (asanų) forma.

Visos jogos asanos siekia išsaugoti sveiką nugarą, teigiamai veikia visą kūno vidaus sistemą, stiprina proto kontrolę. Asanoje reikia išbūti tam tikrą laiką. Terapinis jogos efektas susijęs su visų pozų simetrija, kuri subalansuoja žmogaus organizmą. Ypatingai svarbūs jogos kvėpavimo pratimai - tai kontroliuojamas, teisingas, sinchroniškas su kūno judesiais kvėpavimas, išlaisvinantis energiją fiziniam ir protiniam atsinaujinimui skatinti.

Joga – veiksmingas būdas keisti ir tobulinti save, ji ugdo sąmoningumą, nuramina ir sutelkia protą. Pozos, dėmesys kvėpavimui ir atsipalaidavimo pratimai lavina natūralią vidinę intuiciją ir padeda protui susikoncentruoti ties vienu dalyku, nesiblaškyti ir negalvoti apie tūkstančius kitų.

Kai protas nurimsta, atlėgsta ir kūno įtampa, atslūgsta seniai užgniaužtos emocijos. Jos tampa nuosaikios, o kūnas tvirtėdamas ir tapdamas lankstesnis įgyja vidinę pusiausvyrą ir jėgą. Žmogus pasijunta esąs emociškai stabilus, susitvardantis – tarytum medis, kuris nors ir linguoja blaškomas vėjo, tačiau visada atsitiesia ir grįžta į centrą.

Jogos gali mokytis kiekvienas – nepriklausomai nuo amžiaus, ūgio, lankstumo ar sveikatos. Žmonės, kurie tėra tik girdėję apie jogą, dažnai įsivaizduoja, kad ja užsiimti gali tik itin lankstūs ir treniruoti atletai, sugebantys mažų mažiausiai nosimi pasiekti kelius. Tačiau taip nėra. Čia visi lygūs. Joga gali užsiiminėti žmonės, turintys per didelį svorį, nėščios moterys, senukai ir senutės – ji tinka ir padeda visiems. Yra daugybė jogos rūšių, todėl kiekvienas ras sau tinkamą. Be to, kiekvieną pozą galima pritaikyti savo poreikiams.

spausti čia Vilniuje

spausti čia Kaune